Неделен спорт: Ливърпул е задържан от Манчестър Юнайтед, докато Арсенал се издига начело във Висшата лига
Breaking News | 2023-12-17 | 21:40:19

Висшата лига

Ливърпул беше удържан наравно 0-0 от Манчестър Юнайтед, въпреки че имаше 34 удара, за да сложи край на своите 100 процент домакински рекорд на Анфийлд.

И двете страни бяха в безизходица на почивката, но Ливърпул се приближи на сантиметри от откриването, когато ударът на Трент Александър-Арнолд от дистанция се оказа точно встрани от целта и вратарят на Юнайтед Андре Онана направи осем спасявания, за да запазят Юнайтед в играта.

Юнайтед усетиха възможност да вземат и трите точки, но Расмус Хойлунд видя, че изстрелът му един на един отиде право в Алисон с единствения им удар към вратата и бяха принудени да играйте последните минути на добавеното време с играч по-малко, след като Диого Далот получи два жълти картона за несъгласие.

Равенството, само четвъртият 0 -0 във Висшата лига този сезон, означава, че Ливърпул не успява да спечели за първи път на Анфийлд и пропуска възможността да се изкачи обратно на върха на таблицата, докато Юнайтед запазва първа суха мрежа от шест във всички състезания.

Арсенал се завърна на върха след победа с 2-0 над Брайтън.

Артилеристите трябваше да изчакат до второто полувреме, за да направят своя пробив, когато Габриел Жезус отбеляза с глава от корнер и подпечата и трите точки в 87-ата минута, когато Кай Хаверц прокара Барт Вербрюген от близка дистанция.

Астън Вила стигна след гол надолу, за да увеличи победната си серия до три мачове с победа с 2-1 над Брентфорд, като и двата отбора завършиха с 10 човека.

Брентфорд удари челно място в удара на полувремето, когато Кийн Луис-Потър вкара гол от корнер, но обратната точка дойде след като Бен Мий беше изгонен за предизвикателство срещу Леон Бейли след проверка на ВАР.

Вила направи предимството на своя човек да се брои и изравни, когато Алекс Морено кимна към задната греда, преди Оли Уоткинс да намери победител срещу своя бивш клуб четири минути преди края, но мачът завърши с 10 играчи от всяка страна, след като Бубакар Камара получи червен картон за среща с Йегор Ярмолюк.

Уест Хем се възстанови от тежкото си поражение от Фулъм миналата седмица с убедителна победа с 3-0 над Уулвс на Лондонския стадион.

Чуковете откриха резултата в 22-ата минута, когато Мохамед Кудус стреля в долния ъгъл извън зоната и ганаецът удвои предимството 10 минути по-късно, когато Кудус засече още един дълъг пас от Лукас Пакета и вкара гол отблизо.

Пакета направи третата си асистенция в мача, когато той отприщи Джарод Боуен, за да вкара своя 10-ти гол във Висшата лига за сезона.

Ръгби

Мънстър беше победен с 32-24 от Ексетър на Санди Парк в Шампионската купа този следобед.

Резултатът отбеляза поредни европейски загуби за отбора на Греъм Раунтрий, който е втори от дъното в група 3.

Gaelic games

Camogie

Диксбъро са новите шампиони на All-Ireland Senior Club Camogie.

Клубът от Килкени преодоля предизвикателството на титулярите, Сарсфийлдс от Голуей, с 0-18 до 1-11 на Croke Park.

Победата е първата титла на Dicksboro в All-Ireland за старша възраст.

По-рано шампионите на Kerry Clanmaurice победиха Na Fianna от Meath с 1-7 на 0-7 в междинния решаващ мач.

>

Хърлинг

Съставът за финала на All-Ireland Club Senior Hurling Championship е завършен.

O'Loughlin Gaels от Kilkenny победи Cushendall от Antrim с 1-17 до 1-16 в последните четири в Pairc Tailteann по-рано.

Те ще се срещнат със Сейнт Томас от Голуей в решаващия мач през януари.